1398/04/09
به روز رسانی درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری فیروزه موفقیت

به ­روز ­رسانی درجه ­بندی عملکرد صندوق سرمایهگذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، اعمال شد.

تهران، 01 تیر ماه، 1398: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان(سهامی خاص)، درجه‌بندی عملکرد صندوق‌ سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، را به ­روز­رسانی نمود.

به­ روز­ رسانی این درجه­ بندی، بر اساس شیوه‌نامۀ درجه‌بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ویرایش 2) انجام شده که متن کامل آن در بخش قوانین، مقررات و ضوابط/ شیوه‌نامه‌های رتبه‌بندی، قابل دسترس است.

درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری بر اساس بازدهی تعدیل شده بر مبنای ریسک و مقایسۀ آن با گروه‌های همتا در دوره‌های مشابه انجام می‌شود. برهان صندوق‌ها را از نظر عملکرد به پنج دسته درجه ­بندی می­ کند که بالاترین درجه MFR-5  (یا پنج ستاره) و پایین­ ترین درجه 1-MFR (یا تک ستاره) است. برهان صندوق را از نظر ریسک تمرکز به پنج دسته از ریسک تمرکز بسیار زیاد تا ریسک تمرکز بسیار کم، طبقه بندی می ­کند. ریسک تمرکز ناشی از تمرکز سرمایه­ گذاری بر تعداد کمی از شرکت ­ها یا صنایع است.

به­ روز­ رسانی درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، برای دوره‌های پنج، سه و یک ساله برای دوره سه ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 1397 در گروه همتای فراگیر و همچنین زیرگروه مربوطه انجام شده است. گروه همتای فراگیر عبارت از صندوق­ های سرمایه ­گذاری در سهام با 66 عضو و زیرگروه مربوطه عبارت از صندوق ­های سرمایه­ گذاری مشترک در سهام با 58 عضو است. بر مبنای این درجه‌بندی، عملکرد صندوق سرمایه ­گذاری فیروزه موفقیت (در سهام) قبل و پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از این دوره ­ها، در گروه همتای فراگیر و همچنین زیرگروه مربوطه، 5 ستاره تعیین شده است. از نظر برهان ریسک تمرکز این صندوق کم است و از آنجایی که ریسک تمرکز در سایر صندوق ­های هم­گروه نیز کم می ­باشد، درجه‌بندی صندوق سرمایه­ گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از دوره ‏های پنج، سه و یک ساله به صورت 5 ستاره ثابت باقی مانده است.

لازم به توضیح است، درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به سرمایه‌گذاری یا واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق محسوب نمی‌شود.

گزارش تفصیلی در بخش رتبه بندی ها/درجه بندی ها در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شمارۀ 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

آخرین اخبار برهانمشاهده همه