1402/05/10
رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام) ارتقاء یافت

رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام) ارتقاء یافت

     بیانیـۀ مطبـوعاتی

تهران، 10 مرداد ماه 1402:شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان (سهامی خاص)، رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام) را ارتقاء داد

  • باتوجه به اینکه شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29/12/1401 خود را منتشر نموده است، شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان مجددا وضعیت مالی این شرکت را بررسی کرده و رتبه اعتباری بلندمدت شرکت را از -BBB به BBB ارتقاء داده است. این رتبه به معنی بهبود در توانایی شرکت در پرداخت بدهی‌های خود محسوب می‌شود. دورنمای رتبه اعتباری شرکت به همان صورت "پایدار" ثابت باقی مانده است.
  • بررسی برهان نشان می‌دهد در پایان سال مالی 1401، نسبت توانگری مالی شرکت نسبت به سال پیش، بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته است. همچنین عملکرد شرکت از لحاظ جایگاه رقابتی به علت افزایش سهم بازار و افزایش تنوع درآمدها، بهتر از سال‌های گذشته بوده است. این در حالی است که در سال 1401، سودآوری شرکت از محل بیمه‌گری نسبت به سال 1400 کاهش یافته که باعث شده، حاشیه سود شرکت از 4.4% به 3.8% برسد.
  • بالاترین رتبه اعتباری بلندمدت، با علامت AAA و پایین‌‌ترین آن، با علامت D یا نکول نشان داده می‌شود. همچنین در طیف رتبه‌‌بندی اعتباری، رتبه‌‌های -BBB و بالاتر در «سطح سرمایه‌گذاری» طبقه‌‌بندی می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص علائم رتبه‌بندی، لطفا به پایگاه الکترونیکی شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، بخش "قوانین، مقررات و ضوابط"، قسمت "علائم و تعاریف رتبه‌بندی" (به پیوند https://bcr.ir/rules/symbols) مراجعه فرمایید.
  • لازم به توضیح است، رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت‌‌ها، تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به خرید، نگه‌داری یا واگذاری اوراق بهادار یا اعطای اعتبار به شرکت‌‌های مذکور محسوب نمی‌‌گردد.
آخرین اخبار برهانمشاهده همه