1401/09/27
پنجمین سالگرد تاسیس شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان

مراسم پنجمین سالگرد شرکت رتبه بندی اعتباری برهان، با حضور مدیران بازار سرمایه در هتل آزادی تهران برگزار شد.

در آذرماه سال 1396 بعد سال‌های طولانی پس از تصویب قانون بازار و اوراق بهادار، اولین مجوز فعالیت شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری صادر شد و شرکت برهان به عنوان نخستین شرکت در این عرصه معرفی گردید. با وجود اینکه در آن زمان اهالی بازار سرمایه آشنایی چندانی از کم و کیف فرایند رتبه‌بندی اعتباری نداشتند و ثمرات آن را نمی‌دانستند، شرکت برهان فعالیت خود را در زمینه رشد آگاهی مدیران آغاز کرد. از سویی دیگر تلاش کرد تا مدیران بازار بورس و دیگر دستگاه‌های اجرایی را متقاعد کند تا برای اینکه بازار بتواند میوه وجودی رتبه‌بندی بهره ببرد، سازوکارهای تشویقی متنوعی را برای شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس و همچنین سرمایه‌گذاران تدارک ببینند. به موازات سازمان بورس، این مذاکرات با سایر نهادهایی اجرایی و نظارتی دیگر هم مطرح گردید تا با استفاده از ابزار رتبه‌بندی اعتباری، موجبات ارتقا عدالت، شفافیت و تسهیل در فضای کسب‌وکار فراهم شود.

به لطف خداوند منان بعد از گذشت 5 سال، تاکنون استقبال گرمی از موضوع رتبه‌بندی اعتباری شده و با توجه به تسهیلاتی که از پس رتبه‌بندی اعتباری برای شرکت‌ها در نظر گرفته شده، تعداد قابل توجهی از شرکت‌های فعال و بزرگ در کشور رتبه‌بندی شده و از مزایای آن بهره برده اند. شرکت برهان امیدوار است که در آینده نزدیک با امعان نظر سایر دستگاه‌های اجرایی مانند بانک مرکزی، بیمه مرکزی، سازمان امور مالیاتی، گمرک، صندوق‌های حمایتی و ...، رتبه‌های اعتباری اشخاص حقوقی به عنوان ملاک اصلی شناسایی سطح ریسک و شفافیت آنها در نظر گرفته و تصمیمات آتی بر اساس رتبه‌های اعتباری آنها اتخاذ کنند.

به یمن گذر از مسیر 5ساله و پرپیچ و خم پنج ساله، شرکت برهان مدیران ارشد بازار سرمایه کشور و تعدادی از شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس را به ضیافتی صمیمی دعوت کرده و این تولد خجسته را گرامی داشتند.


آخرین اخبار برهانمشاهده همه