1402/05/31
سهم بیش از ۶۰ درصدی برهان در رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری

شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان بیش از ۶۰ درصد سهم بازار رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری بزرگ را در دست دارد

قاسم محسنی مدیر عامل شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در رابطه با رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: اسفند ماه سال گذشته سازمان بورس رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ الزامی کرد و شرکت برهان نیز به عنوان اولین شرکت رتبه‌بندی توانست متدلوژی‌ خود در زمینه رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری (شامل دو بخش درجه‌بندی عملکرد و رتبه‌بندی کیفیت مدیریت) را به تایید سازمان بورس برساند.

وی افزود: تاکنون شرکت برهان از 70 الی 80 صندوق سرمایه‌گذاری که مشمول این مصوبه می‌شوند با 47 صندوق سرمایه‌گذاری (بیش از 60 درصد صندوق‌های مشمول)، قرارداد رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد منعقد کرده و مشغول اجرای این قراردادها است.

مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان تصریح کرد: انتشار نتایج رتبه‌بندی در سال اول (1402) در اختیار مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری است؛ اما از سال آتی انتشار این رتبه‌ها الزامی خواهد بود تا سرمایه‌گذاران نسبت به بازدهی، ریسک‌ها و کیفیت مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاهی یابند.

محسنی در پایان در خصوص سابقه رتبه‌بندی و درجه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گفت: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان از چند سال قبل، شیوه‌نامه‌هایی برای رتبه‌بندی و درجه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری تدوین نموده بود؛ اما الزامی در اجرای آن وجود نداشت. به همین دلیل، شرکت برهان تصمیم گرفت برای فرهنگ‌سازی، درجه‌بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری را انجام داده و به صورت رایگان منتشر کند. این درجه‌بندی‌ها با همکاری شرکت فناوری اطلاعات بورس تهران در سایت فیپیران منتشر می شد.

آخرین اخبار برهانمشاهده همه