1402/05/10
دورنمای رتبه اعتباری شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب) تغییر یافت

رتبه اعتبار بلند مدت (دورنمای) شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب) تغییر یافت

     بیانیـۀ مطبـوعاتی

تهران، 10 مرداد ماه 1402: تغییر دورنمای رتبه بندی اعتباری شرکت داده‌گستر عصر نوین (سهامی عام) – های وب

  • باتوجه به اینکه شرکت داده‌گستر عصر نوین (سهامی عام) – با نام تجاری های وب – سود تقسیمی عملکرد سال 1400 را در مهلت زمانی قانونی خود (20/12/1401) پرداخت ننموده است، شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان مجددا وضعیت مالی این شرکت را (با توجه به صورتهای مالی جدید منتشره برای سال مالی منتهی به 29/12/1401) بررسی کرده و رتبه اعتباری بلندمدت شرکت را از -A به A-(SD) تغییر داده است. این رتبه به معنی تغییر در توانایی شرکت در پرداخت بدهی‌های خود محسوب نمی‌شود؛ ولی نشان‌دهنده نکول انتخابی شرکت در برخی از تعهدات خود است.
  • هرگاه متعهد به طور انتخابی برخی از تعهدات مالی خود را نکول کرده باشد، در حالی‌که پرداخت به موقع دیگر تعهدات مالی خود را انجام می‌دهد، برهان از علامت (SD) برای نشان دادن این مطلب به عنوان پسوند رتبه‌بندی اعتباری استفاده می‌کند.
  • گرچه برهان با بررسی فوق، رتبه اعتباری شرکت را تغییر نداده است، با این‌حال دورنمای رتبه شرکت را از حالت "پایدار" به حالت "نزولی" تغییر داده است. رتبه کوتاه‌مدت شرکت به همان صورت A2 ثابت باقی مانده است.
  • شرکت قبلا اعلام کرده بود که سود تقسیمی سال مالی 1400 سهامداران حقیقی را در تاریخ 25/07/1401 پرداخت می‌کند که متعاقبا به دلیل عدم تامین نقدینگی و تاخیر در وصول مطالبات، پرداخت آن را به تاریخ 11/12/1401 موکول نمود؛ لکن نهایتاً از پرداخت سود تقسیمی در تاریخ اخیر نیز خودداری کرد و ترجیح داد وجوه نقد در اختیار خود را صرف اجرای پروژه‌ها، پرداخت به اشخاص وابسته و بازپرداخت اصل و سود تسهیلات مالی خود نماید.
  • بالاترین رتبه اعتباری بلندمدت، با علامت AAA و پایین‌‌ترین آن، با علامت D یا نکول نشان داده می‌شود. همچنین در طیف رتبه‌‌بندی اعتباری، رتبه‌‌های -BBB و بالاتر در «سطح سرمایه‌گذاری» طبقه‌‌بندی می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص علائم رتبه‌بندی، لطفا به پایگاه الکترونیکی شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، بخش "قوانین، مقررات و ضوابط"، قسمت "علائم و تعاریف رتبه‌بندی" (به پیوند https://bcr.ir/rules/symbols) مراجعه فرمایید.

 لازم به توضیح است، رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت‌‌ها، تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به خرید، نگه‌داری یا واگذاری اوراق بهادار یا اعطای اعتبار به شرکت‌‌های مذکور محسوب نمی‌‌گردد.

آخرین اخبار برهانمشاهده همه