بیمه تعاون

رتبه بندی اعتباری

  • 1400/04/01
  • اولین رتبه بندی/درجه بندی
رتبه/درجه در کوتاه مدت رتبه/درجه در بلند مدت
BBB-
با ثبات
بدون پایش / عادی
بیانیه مطبوعاتی:

 

رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، برای اولین بار توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، تعیین شد.

تهران، 1 تیر ماه، 1400: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان (سهامی خاص)، رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، را تعیین نمود.


اعطای این رتبه، بر اساس شیوه‌نامۀ رتبه‌‌بندی اعتباری بیمه غیر زندگی (ویرایش صفر) انجام شده که متن کامل آن در نشانی www.bcr.ir، بخش قوانین، مقررات و ضوابط/ شیوه‌نامه‌های رتبه‌بندی قابل دسترس است.

رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، بر اساس وضعیت کسب‌‌و‌کار، وضعیت مالی شرکت و همچنین ریسک صنعتی که شرکت در آن فعالیت می‌‌نماید، انجام می‌شود. برهان ریسک اعتباری بلندمدت را تا آنجا که قابل شناسایی و پیش‌‌بینی است، مورد ارزیابی قرار می‌‌دهد. بالاترین رتبه اعتباری بلندمدت AAA و پایین‌‌ترین آن D یا نکول است. همچنین در طیف رتبه‌‌بندی اعتباری، رتبه‌‌های -BBB و بالاتر در «سطح سرمایه‌گذاری» طبقه‌‌بندی می‌شوند.

اختصاص رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، با در نظر گرفتن داده‌های تاریخی حداقل ۵ سال گذشته شرکت و صنعت انجام گرفته‌ است.

رتبه اعتباری شرکت بیمه تعاون (سهامی عام)، در بلندمدت -BBB تعیین شده ‌است. همچنین دورنمای رتبه پایدار پیش‌‌بینی شده است.

لازم به توضیح است، رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت‌‌ها، تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به خرید، نگهداری یا واگذاری سهام شرکت‌‌های مذکور محسوب نمی‌‌گردد.

گزارش تفصیلی پس از ثبت‌نام در همین صفحه در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شماره 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه:

موردی یافت نشد.