پروژه شرکت کشت و صنعت ایلیا ذرت سبز (سهامی عام)

رتبه بندی پروژه

  • 1403/02/04
  • تایید مجدد رتبه/درجه
رتبه/درجه در کوتاه مدت رتبه/درجه در بلند مدت
A-
با ثبات
بدون پایش / عادی
بیانیه مطبوعاتی:

بیانیه مطبوعاتی

تهران، 4 اردیبهشت ماه 1403: تمدید رتبه اعتباری شرکت کشت و صنعت ایلیا ذرت سبز (سهامی عام) _ شرکت پروژه

شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، رتبه اعتباری شرکت کشت و صنعت ایلیا ذرت سبز (سهامی عام) که به صورت پروژه است را از تاریخ 29/12/1402 تا تاریخ 31/02/1403 تمدید کرد.

به دلیل اینکه تغییرات قابل توجهی در وضعیت شرکت و مفروضات پیش‌بینی حادث نشده است، لذا رتبه اعتباری شرکت پروژه یادشده به همان صورت  -A باقی‌مانده است. تنها تغییر حاصل شده، دریافت مجوز افزایش سرمایه شرکت از طرف بانک صنعت و معدن (بانک ارائه دهنده تسهیلات مالی به شرکت)، بوده و مفروضات مربوط به نرخ ارز، نرخ تورم، تاریخ شروع بهره‌برداری از پروژه و سایر مفروضات در گزارش قبلی به قوت خود باقی است.

رتبه اعتباری پروژه نشان می‌دهد که تا چه حد احتمال دارد که از محل جریانات نقدی ورودی پروژه در زمان بهره‌برداری، علاوه بر پوشش جریانات نقد خروجی، اصل و سود بدهی‌های سررسید شده نیز پرداخت گردد.

برهان برای رتبه‌بندی پروژه، ریسک‌های مرحله احداث و مرحله بهره‌برداری را ارزیابی کرده و بر اساس عوامل بیرونی و ریسک اشخاص ثالث آن را تعدیل می‌کند. ریسک‌های تغییرات تکنولوژی، تغییرات بهای تمام شده، پیچیدگی و سختی احداث، روش تحویل توسط پیمانکاران ساخت پروژه، تامین مالی و مدیریت پروژه در شناسایی ریسک مرحله احداث ارزیابی می‌شوند. ترکیب ریسک‌های تطبیق عملکرد با عملکرد پیش‌بینی شده، ریسک‌های بازار و ریسک‌های نقدینگی نیز ریسک مرحله بهره‌برداری را تشکیل می‌دهند.

برهان از همان علائمی که برای رتبه‌بندی بلند مدت شرکت‌های تجاری استفاده می‌کند، برای نشان دادن رتبه‌بندی اعتباری پروژه‌ها نیز بهره می‌برد و به دلیل ماهیت بلند مدت اجرا و بهره‌برداری از یک پروژه، شرکت‌های پروژه را از نظر کوتاه مدت رتبه‌بندی نمی‌کند.

لازم به توضیح است، رتبه‌بندی اعتباری شرکت‌ها، تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به خرید، نگهداری یا واگذاری سهام شرکت‌های مذکور محسوب نمی‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر راجع به شیوه‌نامه رتبه‌بندی اعتباری پروژه به پایگاه اطلاع رسانی برهان به نشانیwww.bcr.ir  بخش قوانین و مقررات، قسمت شیوه نامه‌های رتبه‌بندی مراجعه فرمایید.

تاریخچه:
اقدام تاریخ اقدام موضوع رتبه بندی/ درجه بندی نوع رتبه/ درجه رتبه/درجه در بلند مدت رتبه/درجه در کوتاه مدت دورنما وضعیت پایش جزئیات
اولین رتبه بندی/درجه بندی 1402/12/02 پروژه شرکت کشت و صنعت ایلیا ذرت سبز (سهامی عام) رتبه بندی پروژه A- با ثبات بدون پایش / عادی مشاهده