سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام)

رتبه بندی اعتباری

  • 1401/11/08
  • تایید مجدد رتبه/درجه
رتبه/درجه در کوتاه مدت رتبه/درجه در بلند مدت
A2 A
با ثبات
در پایش - در حال وقوع
بیانیه مطبوعاتی:

بیانیه مطبوعاتی  

تهران، 8 بهمن ماه 1401: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان (سهامی خاص)، رتبه اعتباری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) را تعیین نمود.


  • اعطای این رتبه، بر اساس شیوه‌نامۀ رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت‌‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری (ویرایش صفر) انجام شده که متن کامل آن در نشانی www.bcr.ir، بخش قوانین، مقررات و ضوابط/ شیوه‌نامه‌های رتبه‌بندی قابل دسترس است.
  • رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) بر اساس وضعیت کسب‌‌و‌کار، وضعیت مالی شرکت و همچنین ریسک صنعتی که شرکت در آن فعالیت می‌‌نماید، انجام می‌شود. برهان ریسک اعتباری را به دو بازه کوتاه‌‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌‌نماید که در آن وضعیت آتی، تا آنجا که قابل شناسایی و پیش‌‌بینی است، مورد ارزیابی قرار می‌‌گیرد. بالاترین رتبه اعتباری بلندمدت AAA و پایین‌‌ترین آن D یا نکول است. همچنین در طیف رتبه‌‌بندی اعتباری، رتبه‌‌های -BBB و بالاتر در «سطح سرمایه‌گذاری» طبقه‌‌بندی می‌شوند.
  • اختصاص رتبه اعتباری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) با در نظر گرفتن داده‌های تاریخی حداقل ۵ سال گذشته شرکت و صنعت انجام گرفته‌ است.
  • رتبه اعتباری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) در بلندمدت A و در کوتاه‌‌مدت A2 تعیین شده ‌است. همچنین دورنمای رتبه پایدار پیش‌‌بینی شده است.
  • لازم به توضیح است، رتبه‌‌بندی اعتباری شرکت‌‌ها، تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به خرید، نگهداری یا واگذاری سهام شرکت‌‌های مذکور محسوب نمی‌‌گردد.

گزارش تفصیلی پس از ثبت‌نام در همین صفحه در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شماره 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه:

موردی یافت نشد.