صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت

درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری

# پنج ساله سه ساله دوساله یک ساله
__
__
  • 1398/06/17
  • تایید مجدد رتبه/درجه
بیانیه مطبوعاتی:

به‌روزرسانی درجه‌­بندی عملکرد صندوق سرمایهگذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، اعمال شد. 

تهران، 17 شهریور ماه، 1398: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان(سهامی خاص)، درجه‌بندی عملکرد صندوق‌ سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، را به‌روزرسانی نمود.

این درجه­‌بندی، بر اساس شیوه‌نامۀ درجه‌بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ویرایش 2) انجام شده که متن کامل آن در صفحه شیوه‌نامه های رتبه‌بندی/درجه‌بندی قابل دسترس است.

درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری بر اساس بازدهی تعدیل شده بر مبنای ریسک و مقایسۀ آن با گروه‌های همتا در دوره‌های مشابه انجام می‌شود. این درجه‌بندی یک بار با لحاظ ریسک تمرکز و نیز یک‌بار بدون لحاظ ریسک تمرکز تعیین و در ادوار سه ماهه به روز رسانی می‌شود. برهان صندوق‌ها را از نظر عملکرد به پنج دسته درجه‌­بندی می‌­کند که بالاترین درجه MFR-5  (یا پنج ستاره) و پایین‌­ترین درجه 1-MFR (یا تک ستاره) است. ریسک تمرکز ناشی از تمرکز سرمایه­‌گذاری بر تعداد کمی از شرکت­‌ها یا صنایع است. برهان صندوق­‌ها را از نظر ریسک تمرکز به پنج دسته از ریسک تمرکز خیلی زیاد تا ریسک تمرکز خیلی کم، طبقه بندی می‌­کند.

تعیین درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)،  به تاریخ منتهی به 31 خرداد ماه 1398 در گروه همتای فراگیر تحت عنوان صندوق­‌های سرمایه‌­گذاری در سهام با 65 عضو برای دوره‌های پنج، سه و یک ساله و نیز زیرگروه صندوق­‌های سرمایه‌­گذاری مشترک در سهام با 58 عضو برای دورۀ پنج ساله انجام شده است. بر مبنای این درجه‌بندی، عملکرد صندوق سرمایه‌­گذاری فیروزه موفقیت (در سهام) قبل و پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از این ادوار در بین گروه همتای فراگیر و همچنین زیرگروه مربوط، مشابه دوره‌­های قبل 5 ستاره تعیین شده است. ریسک تمرکز این صندوق متوسط است و درجه‌بندی صندوق سرمایه‌­گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از دوره‏‌های پنج، سه و یک ساله به صورت 5 ستاره ثابت باقی مانده است.

لازم به توضیح است، درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به سرمایه‌گذاری یا واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق محسوب نمی‌شود.

گزارش تفصیلی در صفحه رتبه‌بندی‌ها/درجه‌بندی­‌ها در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شمارۀ 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه:
اقدام تاریخ اقدام موضوع رتبه بندی/ درجه بندی نوع رتبه/ درجه رتبه/درجه در بلند مدت رتبه/درجه در کوتاه مدت دورنما وضعیت پایش جزئیات
تایید مجدد رتبه/درجه 1398/04/01 صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری MRF-5 - مشاهده
اولین رتبه بندی/درجه بندی 1397/12/28 صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری MRF-5 - مشاهده