صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت

درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری

  • 1398/04/01
  • تایید مجدد رتبه/درجه
# پنج ساله سه ساله دوساله یک ساله
__
__
بیانیه مطبوعاتی:

به‌روز ­رسانی درجه‌­بندی عملکرد صندوق سرمایهگذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، اعمال شد.

تهران، 01 تیر ماه، 1398: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان(سهامی خاص)، درجه‌بندی عملکرد صندوق‌ سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، را به‌­روز­رسانی نمود.

به­‌روز­ رسانی این درجه­‌بندی، بر اساس شیوه‌نامۀ درجه‌بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ویرایش 2) انجام شده که متن کامل آن در نشانی www.bcr.ir، بخش قوانین، مقررات و ضوابط/ شیوه‌نامه‌های رتبه‌بندی، قابل دسترس است.

درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری بر اساس بازدهی تعدیل شده بر مبنای ریسک و مقایسۀ آن با گروه‌های همتا در دوره‌های مشابه انجام می‌شود. برهان صندوق‌ها را از نظر عملکرد به پنج دسته درجه‌­بندی می­کند که بالاترین درجه MFR-5  (یا پنج ستاره) و پایین‌­ترین درجه 1-MFR (یا تک ستاره) است. برهان صندوق را از نظر ریسک تمرکز به پنج دسته از ریسک تمرکز بسیار زیاد تا ریسک تمرکز بسیار کم، طبقه بندی می­‌کند. ریسک تمرکز ناشی از تمرکز سرمایه­‌گذاری بر تعداد کمی از شرکت‌­ها یا صنایع است.

به‌­روز­ رسانی درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، برای دوره‌های پنج، سه و یک ساله برای دوره سه ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 1397 در گروه همتای فراگیر و همچنین زیرگروه مربوطه انجام شده است. گروه همتای فراگیر عبارت از صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری در سهام با 66 عضو و زیرگروه مربوطه عبارت از صندوق­‌های سرمایه‌­گذاری مشترک در سهام با 58 عضو است. بر مبنای این درجه‌بندی، عملکرد صندوق سرمایه­‌گذاری فیروزه موفقیت (در سهام) قبل و پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از این دوره‌­ها، در گروه همتای فراگیر و همچنین زیرگروه مربوطه، 5 ستاره تعیین شده است. از نظر برهان ریسک تمرکز این صندوق کم است و از آنجایی که ریسک تمرکز در سایر صندوق‌­های هم­گروه نیز کم می‌­باشد، درجه‌بندی صندوق سرمایه‌­گذاری فیروزه موفقیت (در سهام)، پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در هر یک از دوره‏‌های پنج، سه و یک ساله به صورت 5 ستاره ثابت باقی مانده است.

لازم به توضیح است، درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به سرمایه‌گذاری یا واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق محسوب نمی‌شود.

گزارش تفصیلی در نشانی www.bcr.ir، بخش قوانین، مقررات و ضوابط/ شیوه‌نامه‌های رتبه‌بندی در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شمارۀ 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه:
اقدام تاریخ اقدام موضوع رتبه بندی/ درجه بندی نوع رتبه/ درجه رتبه/درجه در بلند مدت رتبه/درجه در کوتاه مدت دورنما وضعیت پایش جزئیات
اولین رتبه بندی/درجه بندی 1397/12/28 صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری MRF-5 - مشاهده
تایید مجدد رتبه/درجه 1398/09/17 صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری MRF-5 - مشاهده
تایید مجدد رتبه/درجه 1398/06/17 صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فیروزه موفقیت درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری MRF-5 - مشاهده