صندوق سرمایه گذاری امید انصار

درجه بندی عملکرد صندوق سرمایه گذاری

  • 1398/08/28
  • اولین رتبه بندی/درجه بندی
# پنج ساله سه ساله دوساله یک ساله
__ __
__ __
بیانیه مطبوعاتی:


درجه­ بندی بدون درخواست عملکرد صندوق سرمایهگذاری امید انصار(درآمد ثابت)، برای اولین بار توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان، تعیین شد.

 تهران، 26آبان­ماه، 1398: شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان(سهامی خاص)، درجه‌بندی بدون درخواست عملکرد صندوق‌ سرمایه‌گذاری امید انصار(درآمد ثابت)، را تعیین نمود.

این درجه­ بندی، بر اساس شیوه‌نامۀ درجه‌بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری (ویرایش 2) انجام شده که متن کامل آن در نشانی: www.bcr.ir، بخش قوانین، مقررات و ضوابط/شیوه نامه های رتبه بندی، قابل دسترس است.

درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری بر اساس بازدهی تعدیل شده بر مبنای ریسک و مقایسۀ آن با گروه‌های همتا در دوره‌های مشابه انجام می‌شود. این درجه‌بندی یک بار با لحاظ ریسک تمرکز و نیز یکبار بدون لحاظ ریسک تمرکز تعیین و در ادوار سه ماهه به روز رسانی می‌شود. برهان صندوق‌ها را از نظر عملکرد به پنج دسته درجه ­بندی می ­کند که بالاترین درجهMFR-5  (یا پنج ستاره) و پایین ­ترین درجه 1-MFR (یا تک ستاره) است. حرف U به علائم فوق اضافه می ­شود که نشان دهنده درجه ­بندی بدون درخواست است.

ریسک تمرکز ناشی از تمرکز سرمایه­ گذاری بر تعداد کمی از شرکت ­ها یا صنایع است. برهان صندوق­ ها را از نظر ریسک تمرکز به پنج دسته از ریسک تمرکز خیلی زیاد تا ریسک تمرکز خیلی کم، طبقه‌بندی می­کند.

تعیین درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری امید انصار(درآمد ثابت)، به تاریخ منتهی به 31 خرداد ماه 1398 در گروه همتای فراگیر تحت عنوان صندوق­ های سرمایه­ گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت با 63 عضو برای دوره‌های سه و یک ساله و نیز زیرگروه صندوق ­های سرمایه ­گذاری مشترک در اوراق بهادار با درآمد ثابت با 53 عضو برای دورۀ سه ساله انجام شده است. بر مبنای این درجه‌بندی، عملکرد صندوق سرمایه­ گذاری امید انصار(درآمد ثابت) در بین گروه همتای فراگیر قبل و پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در دوره سه ساله، 2 ستاره تعیین شد. ریسک تمرکز این صندوق زیاد است. درجه‌بندی صندوق سرمایه گذاری مذکور، پس از تعدیل نسبت به ریسک تمرکز در دوره‏ یک ساله همچنان ثابت باقی مانده است.

لازم به توضیح است، درجه‌بندی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری تضمینی برای عملکرد آتی و توصیه‌ای به سرمایه‌گذاری یا واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق محسوب نمی‌شود.

گزارش اجمالی در نشانی: www.bcr.ir بخش رتبه‌بندی‌ها/درجه‌بندی ­ها در دسترس است. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیانیه، با واحد روابط عمومی این شرکت به شمارۀ 88730060-021 داخلی 120 تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه:

موردی یافت نشد.